Tuesday, November 4, 2014
ភ្នំពេញ: ​នារី​ម្នាក់​បើករថយន្ត​ស៊េរី​ទំនើប​ដឹក​នារី​ម្នាក់ទៀត​បើក​លឿន​ដូច​ហោះ ដល់​ផ្លូវបត់​ស្តាំ​បួង​ចង្កូត​មិនទាន់​ជ្រុល​បុក​រះ​កន្លែង​លក់​បាយ​ឆា​-​មីឆា បណ្តាល​ឲ្យ​មនុស្ស​ប្រុស​ស្រី​ពីរ​នាក់​រងរបួស​ធ្ងន់​។ ហេតុការណ៍​នេះ​បាន​កើតឡើង​កាលពី​ម៉ោង​ជិត​១២​យប់ ថ្ងៃទី​៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ​២០១៤ នៅតាម​បណ្តោយ​ផ្លូវ​ព្រះមុនីវង្ស​កែង​ផ្លូវ​លេខ​៨៤ ស្ថិតក្នុង​សង្កាត់​ស្រះចក ខណ្ឌដូនពេញ ខាងមុខ​មន្ទីរពេទ្យ​កាល់ម៉ែត ក្រោយពេល​កើតហេតុ​អ្នកបើករថយន្ត​ព្យាយាម​បើករថយន្ត​រត់​មកដល់​ផ្លូវ​លេខ​៨៦​កែង​ផ្លូវ​លេខ​៦៥ ក្បែរ​វត្ត​ស្រះចក បាន​ជ្រុល​ចង្កូត​ទៅបុក​បង្គោល​ខ្សែភ្លើង​ដាច់​កាឡេ​ខាងឆ្វេង​ទៅមុខ​លែងរួច​។​
​ប្រភព​ពត៌មាន​នៅ​កន្លែងកើតហេតុ​បានដឹងថា មុនពេល​កើតហេតុ​គេ​ឃើញ​រថយន្ត​រ៉េ​ង​រ៉ូ​វើ​រ ពណ៌​ស អត់​មាន​ស្លាក​លេខ បាន​បើក​តាមផ្លូវ​ព្រះមុនីវង្ស ក្នុងទិសដៅ​ពី​ត្បូង​ទៅ​ជើង ខ​ណះ​មកដល់​ចំណុចកើតហេតុ​រថយន្ត​បាន​បត់​ស្តាំ​ចូល​ផ្លូវ​លេខ​៨៤ ក៏​ជ្រុល​បុក​រះ​កន្លែង​លក់​បាយ​ឆា​-​មីឆា តុ​កៅអី បណ្តាល​ឲ្យ​មនុស្ស​ប្រុស​ស្រី​ពីរ​នាក់ ដែលជា​អ្នកលក់​បាយ​ឆា មីឆា រងរបួស​ធ្ងន់​។​
​ក្រោយពេល​កើតហេតុ​អ្នកបើករថយន្ត​ព្យាយាម​បើករថយន្ត​រត់​មកដល់​ផ្លូវ​លេខ​៨៦​កែង​ផ្លូវ​លេខ​៦៥ ក្បែរ​វត្ត​ស្រះចក បាន​ជ្រុល​ចង្កូត​ទៅបុក​បង្គោល​ខ្សែភ្លើង​ដាច់​កាឡេ​ខាងឆ្វេង​ទៅមុខ​លែងរួច​។ ជនរងគ្រោះ​ទាំងពីរ​នាក់​ត្រូវបាន​រថយន្ត​សាមុយ​មន្ទីរពេទ្យ​កាល់​ដឹក​ទៅ​សង្គ្រោះ ចំណែក​រថយន្ត​ត្រូវបាន​សមត្ថកិច្ច​ជំនាញ​ចរាចរ​ទាក់ទង​ហៅ​រថយន្តស្ទូច​យកទៅ​រក្សាទុក​នៅ​ការិយាល័យ​ចរាចរ​រាជ​ផ្លូវគោក​ធានី​ភ្នំពេញ រួមជាមួយ​អ្នកបើក​រងចាំ​ដោះស្រាយ​គ្នា​ជា​ក្រោយ​៕S